Responsive image

... ...
Miejsce na Twoją reklamę

Smaki Wysowskiej Kuchni

Pod beskidzkim niebem – blog kulinarny

Kulinarny spacer po Wysowej-Zdroju

Dla każdego turysty równie ważne (czasem nawet ważniejsze) od zwiedzania miasta jest odkrywanie smacznej strony tego miejsca.

Po leniwych spacerach czy aktywnym wypoczynku przyjemnie będzie usiąść w ogródku restauracyjnym przy kuflu lokalnego piwa i miejscowych przysmakach.

Gdzie więc zjemy pyszny deser? Kto serwuje najlepszą kawę? U kogo zupa smakuje domowo, a smak pstrąga na długo pozostanie w naszej pamięci?

Na naszym kulinarnym szlaku spotykamy Karczmy:” Dziurnówkę” i „Gościnną Chatę”. Usytuowane w centrum uzdrowiska zdają się zapewniać o swojej doskonałości. Zjemy tu dania kuchni łemkowskiej i pogórzańskiej. Już przy zamówieniu dostajemy w karczmach gościniec w postaci chleba ze smalcem. Uwaga! Smacznie ale bardzo tłusto!

Naszym kolejnym przystankiem jest Pensjonat “Anna Maria” ***. Właściciele Pensjonatu zadbali o turystów, którzy pragną zjeść domowy obiad. Smacznie i niedrogo.

Jeśli pstrąg to tylko u Tomasza. Niezmienny, zdecydowany smak od lat przyciąga tu amatorów ryb. Lokal nieduży, skromny ale nadrabia atmosferą i gościnnością właściciela.

 

sercu Uzdrowiska, w Parku Zdrojowym stoi  Stary Dom Zdrojowy a w nim mieści się obecnie stylowa Restauracja/Kawiarnia, w której smakować możemy ciasta i inne desery, wypijemy tu również najlepszą kawę w Wysowej. W karcie MENU znajdziemy również inne dania.

Amatorom pizzy polecamy wizytę w „Cztery Pory Roku”, smacznie i niedrogo.

A tym którzy pragną spędzić wieczór w tanecznym nastroju polecamy Ośrodek Wczasowy „Zacisze” gdzie w sezonie letnim koncertuje w kawiarni zespół coverowy Royal Bands.  Dodatkowo ośrodek oferuje wiaty z paleniskiem, w których można biesiadować aż do rana.

Zapamiętaj!

Smaczne obiady domowe  – Pensjonat “Anna Maria”***

Kuchnia regionalna  – „Dziurnówka” i „Gościnna Chata”

Najsmaczniejszy pstrąg  –  „Bar u Tomasza”

Kawa i desery – „Stary Dom Zdrojowy”

Pizza – „Cztery Pory Roku”