Responsive image

... ...
Miejsce na Twoją reklamę

MAŁOPOLSKIE ŚWIĘTO RYDZA, czyli JAK ZARUDZIĆ by NIE NUDZIĆ?

Tegoroczne rydzowe święto, firmowane przez Stary Dom Zdrojowy i Stowarzyszenie Na Grzyby, odbędzie się w ostatni weekend września (29-30.09.2018).

 


Tym razem Świętem zarządzą bajki, dobranocki, wieczorynki… Bo oto sam Król Krak ze swoją świtą wielu bajecznych postaci, urządza rydzową ucztę, wspaniałą biesiadę, po której wspomnienie sięgać będzie hen, hen pamięcią. U boku dynasty stanie Wanda, co Niemca nie chciała (bo pewnie rydzów jeść nie lubił). 

Dystyngowana Para w pysznym orszaku rej wodzić będzie wśród trefnisiów wielu, którzy to paradować będą w odzieży inspirowanej wyobraźnią i motywami bajek: lubo to krakowskich, może swojskich, ludowych…


A to nie koniec atrakcji!

Bo oto sam chef restauracji „Szósty Zmysł” krynickiego HOTELU ERIS, Pan Janusz Myjak, ponadto krajan nasz znakomity, pichcić będzie wraz z Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pietruszka smakołyki rodem z Krakostanu.

Mistrz wystąpi w trzech odsłonach: w pierwszej zaprosi na scenę uczniów zaproszonych szkół, z którymi przystąpi do sporządzania potrawy zestawianej z pstrągów potokowych i wybranych smakołyków opatrzonych niebagatelnym symbolem Culinary Heritage Małopolska. W drugiej bawić się będzie w edukucharzenie z reprezentantami psorów i wielmożnych gości, a na koniec zaś, pokaże co potrafi wyczarować samemu ze spiżarnianych ingrediencji – na oczach widzów oczywista. Możemy się spodziewać, że nie obędzie się bez sporej garści naci pietruchy, drobno posiekanej i innych ziół i liści – wszak pichcenie w przyrodzie zobowiązuje do pożytkowania jej darów w nadmiarze.

 

 

Pakuj koszyk i nie przegap najbardziej rudego wydarzenia w Polsce!

Szczegóły: Święto Rydza – Program

.